Laupäeval peetakse Eesti Derby 2009 (lemmik.ee)

Avalehele :: Arhiiv :: 2009 :: Uudised

Go down

default Laupäeval peetakse Eesti Derby 2009 (lemmik.ee)

Postitamine  Kristi on Nelj Aug 27, 2009 6:43 pm

Laupäeval peetakse Eesti Derby 2009
25.08.2009 | Indrek S. Einberg, Lemmik.ee 17:09

Laupäeval, 29. augustil stardivad Tallinnas 10 kiireimat 4aastast traavlit, et võistelda Derby2009 tiitlile. Kindla favoriidina läheb starti hobune Sauvignon, kes on ennustuste kohaselt ohustamas Hipodroomi 4 aastat püsinud rajarekordit.

Suurfavoriit Sauvignon suvisel treeningul, kaarikus Viktor Ivanov. Foto: Indrek S. Einberg
Veel aasta eest oli selle hobuse nimi vaid vähestele tuntud, kuid enne Derby eelvõistlust peeti teda juba üheks kolmest favoriidist.

Eelvõistluse esimese poole juhtis Blaze Tooma (kutsar Henrik Larsson). Enne viimast kurvi juhtis Olga Frolova aga Sauvignon`i kolmandale rajale. Sealt edasi liikus Sauvignon juba nagu vääramatu jõud. Eeljooksu võit tuli kolmveerandi hobusepikkusega ning endid teiseks ja kolmandaks võidelnud Sir Nile ja Vapper ei saanud vähimatki võimalust.

Laupäeval stardib Sauvignon väga healt kolmandalt rajalt juba kindla favoriidina. Kui hobuse vorm on endiselt tõusmas, satub ohtu ka kehtiv hipodroomi rajarekord (kilomeeter 1. 19,1), mille saavutas Grand Warrior aastal 2005.

Derby on võidusõiduhobuse karjääri üks tähtsaimaid võistlusi. Distantsi pikkus on 2640m ja just sellel võistlusel sünnib rekordeid kõige sagedamini.

Kogu stardinimekiri aadressil: www.hipodroom.ee

www.lemmik.ee
avatar
Kristi
& kabjalised musiloomad

Hobuseid : 2
Postituste arv : 653

http://www.hobu.forum.co.ee

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


Avalehele :: Arhiiv :: 2009 :: Uudised

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele