Klaidsdeili hobune

Go down

default Klaidsdeili hobune

Postitamine  Hobu on Püh Sept 06, 2009 8:03 pm

Klaidsdeili (clydessdale'i) on üks noorimaid raskeveohobuseid, ta on ca 300 aastat vana, aga alles 150 aasta eest aretati ta lõplikult välja. Klaidsdeili on nime saanud Clyde Valley-st Šotimaalt. Klaidsdeili kasutatakse raskete koormate tõmbamisel nii linnas kui maakohtades, 1960aastatel oli ta tuntud piima; köögivilja vankri ees.

Tänapäeval on tõug levinud vankrite ees ja samuti levinud Ameerika Ühendriikides kus nad on maskotiks mitmetele suurtele õlle kaubamärkidele- sh Anheuser-Busch's Budweiser, Carlton & United Beverages ja mitmed teised.

Klaidsdeili hobused on tugeva ja lihaselise kehaehitusega. Neil on jämedad ja tugevad jalad. Rind on sügav, õlad on lihaselised, kael on pikk ja kergelt kaardunud, neil on lai ja suur pea, neil on suured ja tumedad silmad, väiksed kõrvad. Igal õigel klaidsdeili hobusel on pisut allpool põlvi ja kannani välja ilusad pikad karvad. Ta on elav, energiline, inteligentne ja väga temperamentne hobune.

Klaidsdeili hobune on värvuselt pruun, kastan, must, hall, sabino ja kimmel. Klaidsdeilile on iseloomulikud valged märgised. Enamasti täielik lauk või suur valge päits märgis, mis laieneb ka ninamikuni ja tavaliselt ka silmadeni.

Klaidsdeili hobune Max_lopen2b_400x287_txt

hobu, wikipeedia, google

Lühike ülevaade nendest iludustest. Ootan parandusi ja täiendusi Naeratus.

_________________
Hobune ilma armastuseta on nagu kilpkonn ilma kilbita
Klaidsdeili hobune 2d8quep
Hobu
Hobu
Administraator

Hobuseid : Hetkel ei oma
Postituste arv : 685

http://hobu.zum.ee

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele