Parim viis hobuse anatoomia õpetamiseks on hobuse peale joonistada

Avalehele :: Arhiiv :: 2009 :: Uudised

Go down

default Parim viis hobuse anatoomia õpetamiseks on hobuse peale joonistada

Postitamine  Hobu on Laup Nov 14, 2009 2:20 am

Suurbritannia ratsasportlane Gillian Higgins tuli umbes kolm aastat tagasi ideele, kuidas aidata inimestel hobuste anatoomiast paremini aru saada. Nimelt otsustas ta luustiku ja lihased oma hobusele peale maalida.

Nüüd on õppemeetodist saanud tõeline hitt, ning veterinaariaõpilased, võidusõiduhobuste treenerid, kolmevõistlejad, poniratsutajad ja koolisõidukohtunikud jooksevad kõik Gilliani loengutesse kokku, et rohkem näha ja õppida.

Higgins: "Hobuse lihaste ja luustiku hobuse peale maalimine aitab juba õpitul paremini kohale jõuda, on võimalik vaadelda, mis juhtub skeleti ja lihastega, kui hobune liigub, ning seeläbi oluliselt parandada treenimismeetodeid. Kõik need pikad nimetused ei jää meelde ning mõnikord on pildi pealt nähtut raske kokku viia elusa näitega. Minu meetod on lihtne ja arusaadav kõigile."

Higgins alustas tagasihoidlikult, kuid huviliste arv aina kasvas ning nüüd reisib ta kõikjal Inglismaal ning peagi lendab ka Lõuna-Aafrikasse demonstratsiooni andma. Tavaliselt on tema modellideks 12aastane kolmevõistlushobune Freddie Fox ja 6aastane Henry, kuid kui tuleb liiga kaugele reisida, loodab Gillian kohalikule abile.

Maalimiseks kasutatakse allergiavabasid vesivärve, mis hiljem pesus hõlpsasti eemalduvad. Skelett maalitakse ühele ning värviline lihasmass teisele poole hobust. Värvimiseks kulub Higginsil umbes neli tundi. Värvimiseks on parimad helehallid hobused, sest sealt paistab joonis, eriti värvid, paremini välja.

Gillian Higgins (27) võitis võitis Tudengite Rahvuste Karikal 2006.a.-l kuldmedali.

hobumaailm.ee

elu24


Higgins'i koduleht: http://www.horsesinsideout.com/index.html

_________________
Hobune ilma armastuseta on nagu kilpkonn ilma kilbita
avatar
Hobu
Administraator

Hobuseid : Hetkel ei oma
Postituste arv : 685

http://hobu.zum.ee

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


Avalehele :: Arhiiv :: 2009 :: Uudised

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele