Falabella poni

Go down

default Falabella poni

Postitamine  Kristi on Teis Juul 14, 2009 10:22 pm

Falabella on maailma väikseim ponitõug. Nende turjakõrgus on 60 ja 90 cm vahel.
See tõug on pärit Argentiinast, kus neid aretati välja argentiinlaste kohalikust hobusetõus nimega crillo. Aretamist alustas Patric Newtall. Kui Newtall suri, jättis ta karja enda väimehele, Juan Falabellale. J. Falabella lisas ponile Shetlandi, Walesi ja väikest kasvu täisvereliste verd.
1940 aastatel lõi Julio C. Falabella Falabellade tõuraamatu ja ta töötas selle kallal, et Falabellasid võimalikult väikseks aretada.
Falabella meenutab väga hobust, tema kehaehitus on väga sarnane araablaste või täisvereliste hobustea, aga temas on säilinud ka ponilikke omadusi, näiteks paks lakk ja saba. Kael ja pea tunduvad tavapärasest suuremad, aga ei saa öelda, et Falabella oleks ebanormaalse keha ehitusega. Falabellad on sündides väga väikesed olles 20 cm kõrgused.
Falabelladega ei saa ratsutada, kui saavad, siis ainult väga väikesed lapsed, aga neid ostetakse sageli lastele või vanuritele seltsilisteks. Neid rakendatakse mõnikord ka vankri ette. Falabellasid peetakse väga tarkadeks, seega on neid kerge õpetada.
Tavalised värvused on must ja kõrb aga on ka palominosid ja pintosid.
Falabellad on väga haruldased.Allikad:
http://en.wikipedia.org/wiki/Falabella_(horse)
Google
Lemmik.ee
hobune.forumotion.com
avatar
Kristi
& kabjalised musiloomad

Hobuseid : 2
Postituste arv : 653

http://www.hobu.forum.co.ee

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele