hobune Eclipse

Go down

default hobune Eclipse

Postitamine  Kristi on Teis Aug 04, 2009 11:38 pm

Kas keegi on kuulnud hobusest nimega Eclipse? Ta oli täisvereline ratsahobune ja sai oma nime selle järgi, et sündis 1764. aastal 1. aprillil täieliku kuuvarjutuse ajal. Tänapäevani on ta kõige tähtsam hobune ja võib olla ei olegi nii fenomenaalsete võimetega hobust enam sündinud. Nii see võiski olla, kui uskuda, et ta olevat jooksnud 4,5 miili(7240 m) ajaga 6.04, teades samal ajal, et 3 miili maailmarekord on praegu 5.15. Teised andmed-4 miilil aeg 6.40-on tagasihoidlikumad, kuid sellekski pidanuks ta säilitama 4 miili distantsil samasugust kiirust, kui praegu suudavad maailma parimad hobused 2 miilil. Olgu nende tolleaegsete ajamõõtmistega nii, nagu on aga selliselt, nagu võitis Eclipse kõik oma 18 võistlust, pole võitnud enam keegi. Eclipse võitis mõnikord 400m edumaaga, ning tema jooksudes veeti kihla selle peale, kui suure edumaaga ta võidab.

Tema võimsuse kindlustes süda, mis kaalus lahkamisel 14 naela(6.3 kg), see on vähemalt 1kg rohkem kui tema mõõtmetega täisverelise hobuse süda tänapäeval tavaliselt. Kuigi vanema kirjanduse järgi oli tollal täisverelise ratsahobuse südame keskmine kaal ainult 8- 9 naela.
Hingelt oli ta kompromissitu võitja. Rajal ei suutnud d?oki teda tagasi hoida ja oma tempo valis ta ise. Niipalju taipu tal oli, et fini?is alati ise sammule jäi. Eclipse oli äärmiselt agressiivne. Et ta stardijoonel teistelehobustele kallale ei tormaks, väsitati teda treeningul lõpmatuseni.

Värvuselt oli Eclipse raudjas, parem tagumine jalg pikalt valge, otsmikul suur lai lauk. Ta oli suhteliselt pika kehaga, lihaseliste ja libajate õlgadega, eriti võimsa laudja ja tugevate tagajalgadega.Aretuses andis ta 17 aastaga umbes 400 järglast, kellest 344 tulid hipodroomidel esikohtadele. Kuigi Eclipse oli juba vana,jõudsid ta kolm poega tulla derbivõitjaks.

Kui ta 1789. aastal tiirudesse suri, oli juba selge, et ta oli esimene sajandi hobune, praegu on ilmne, et ta oli midagi rohkematki. Tänapäeva täisverelistest hobustest 90 % põlvneb meesliinis Eclipsest.

Vägev, kas pole?

Tekst võetud Raigo Kollomi raamatust "Maailma hobused". Veidi lühendatud.
Pilt: Google
avatar
Kristi
& kabjalised musiloomad

Hobuseid : 2
Postituste arv : 653

http://www.hobu.forum.co.ee

Tagasi üles Go down

default Re: hobune Eclipse

Postitamine  Külaline on Esm Aug 10, 2009 1:27 am

võimas hobene Lahe!.
avatar
Külaline
Külaline


Tagasi üles Go down

default Re: hobune Eclipse

Postitamine  Külaline on Kolm Aug 12, 2009 7:42 pm

Eclipse, plaanisin uuele deegule ka seda nime panna. Väga rõõmus
avatar
Külaline
Külaline


Tagasi üles Go down

default Re: hobune Eclipse

Postitamine  Külaline on Nelj Aug 13, 2009 5:32 pmsee on filmi kaas ?
avatar
Külaline
Külaline


Tagasi üles Go down

default Re: hobune Eclipse

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele