Avalehele
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hobuse usaldus

Go down

default hobuse usaldus

Postitamine  KristiJaHobused Kolm Juul 08, 2009 2:06 am

Keegi võiks selle teema kohta rääkida, sest arvatavasti paljud tahaksid teada kuidas hobuse usaldust võita!
KristiJaHobused
KristiJaHobused

Hobuseid : Ei ole,aga tahan.
Postituste arv : 52

http://fotoalbum.ee/photos/Twihorse/sets/

Tagasi üles Go down

default Re: hobuse usaldus

Postitamine  Poni Kolm Juul 08, 2009 3:06 am

Iga hobune on indiviid ja vajab eraldi lähenemist.
Poni
Poni

Hobuseid : -
Postituste arv : 186

http://hobune.gooforum.com

Tagasi üles Go down

default Re: hobuse usaldus

Postitamine  Artemis Nelj Juul 09, 2009 1:32 am

Usaldus tuleb enamasti ajaga. Vahel ei pane tähelegi kui usaldavaks hobune inimese vastu muutuda võib.
Näida enda kogemusest: Oli hobusega esimestele võistlustele sõit. Poiss polnud elus treilerit näinud ja autodega just suur sõber polnud. Käisin küll eelmine päev tegelemas (liigutamas) hobust aga et võtaks kätte ja tutvustaks treileriga. No kus sa sellega, et siis mulle üldse sellised asjad pähe tuleks.
Võistluspäeva hommikul küll süda kripeldas sees, et mis saab. Esimese hooga peale ei tulnud. Vaatas kahtlustavalt. Teise korraga jäi hetkeks seisma ja kui ise edasi läksin siis peaaegu jooksis sisse järgi. Tagasi saamisega polnud ka probleeme. Kohe tuli ilusasti treikusse.
Ja hiljem käis karjamaal järel nagu paha uni. Lahti ei saanud enam. Küll sai viidud ilma päitsete ja nöörita mööda teed koplisse küll platsipeal niisama jalutatud.
Poniga mul näiteks seda usaldust ei tulnudki. Austuse inimese vastu sai suurte pingutustega kätte, aga kui tegelemata jätsin nädalakese oli kohe otsast peale alustamine.

Ühesõnaga usalduse võitmine on kahepoolne protsess. See nõuab nii hobuselt kui inimeselt kannatust ja aega. Minu jaoks algab kõik siiski austusest üksteise vastu.
Artemis
Artemis

Postituste arv : 17

http://vilson-tm.blogspot.com

Tagasi üles Go down

default Re: hobuse usaldus

Postitamine  Anni Reede Juul 24, 2009 1:48 am

Eelmisel aastal sündis minu kodu külas üks varss kelle sündi mul õnnestus ka näha. Ta oli üks igavene arkpüks ja lähenes meile vaid koos teise varsaga. Pai oli talle võimatu teha ja harjamine samuti. Alati kui karjamaal käisime provisime talle läheneda, kuid asjatult. Sellel talvel kui me teisi hobuseid ja varssa harjamas käisime tuli see väike arkpüks lõpuks ka meie juurde. Saime talle pai teha ja hakkasime teda harjadega harjutama. Lõpuks saime teda vabalt patustada ja harjasime ta ära. Peale seda ei kartnud ta meid üldse. Hetkel pole teda ammu näinud ja ei tea kuidas tal läheb. Kuuldavasti laseb ta ennast paitada ja on igavesti julgeks muutunud. See on üks näide kuidas usaldust võita, aga uskuge et see võtab tõeliselt kaua aega, soovitus on et ärge jätke seda hobust, poni või varssa unarusse ja suhelge võimalikult palju talle kõige lähedama sõbraga Silmapilgutus
Anni
Anni

Hobuseid : pole
Postituste arv : 17

http://ih-ha-ha.forum.co.ee

Tagasi üles Go down

default Re: hobuse usaldus

Postitamine  HellluHorse Kolm Aug 05, 2009 3:38 pm

Üritan palju ma tahan , suuremosa usaldab mind ka aga üks suur Torikas Barbara kes kõigiga vingub , ei usalda mind üldse . Ma üritan palju jaksan , vaba ratse ajal luban tal ise minna kuhu tahab aga ta ikka ei luba minul minna kuhu mina tahan ja seega me kõikaeg puskleme. Vahetevahel jään mina peale , vahel tema.
HellluHorse
HellluHorse

Hobuseid : 0
Postituste arv : 16

http://www.hobune.gooforum.com

Tagasi üles Go down

default Re: hobuse usaldus

Postitamine  Poni Kolm Aug 05, 2009 7:44 pm

HellluHorse kirjutas:Üritan palju ma tahan , suuremosa usaldab mind ka aga üks suur Torikas Barbara kes kõigiga vingub , ei usalda mind üldse . Ma üritan palju jaksan , vaba ratse ajal luban tal ise minna kuhu tahab aga ta ikka ei luba minul minna kuhu mina tahan ja seega me kõikaeg puskleme. Vahetevahel jään mina peale , vahel tema.
Ma arvan, et sa oled pisut valesti aru saanud. Barbara mitte ei usalda sind, vaid ta ei kuula su sõna ning oskab seda oma huvides ära kasutada. Suurtes tallides on tunnihobustega samamoodi- milleks traavi teha, kui ma saan kõndida. Sa pead ise seljas väga otsustav olema ja siis läheb ka torikas sinna, kuhu sina tahad. Usaldusega ei ole siin suurt pistmist, pigem sellega, et hobune teab, et tema seljas on algajam ratsanik, keda saab ära kasutada ja sedasi trennist kõrvale viilida.
Poni
Poni

Hobuseid : -
Postituste arv : 186

http://hobune.gooforum.com

Tagasi üles Go down

default Re: hobuse usaldus

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele