Trakeen Palladium

Go down

default Trakeen Palladium

Postitamine  Hobu on Kolm Aug 26, 2009 6:49 pm

Palladium oli trakeeni tõugu võistlushobune. Teda peetakse Eesti kuulsaimaks võistlushobuseks ja ta oli Eesti ainuke eliit-täkk. Eesti parim takistussõidu hobune aastatel 2000, 2001. Maailma edetabelis oli Palladium juulis 2002. a 478. kohal. Euroopa trakeenide hulgas oli ta aga number üks.

Palladiumiga sõitis G. Klettenberg, omanik O. Kruuda. Klettenberg sõitis temaga aastast 1996. Ta on toonud sisse 1,5 miljonit krooni k.a 2 autot. Palladiumi auks on tehtud ka temanimeline rahvusvaheline takistussõiduvõistluste sari Palladium Cup.

Palladiumist on Ago Ruusi käe all valminud ka dokumentaalfilm.

Palladium oli ilus, elegantset ja kerget tüüpi väikest kasvu hobune. Kuigi teda peetakse sageli mustaks, oli ta värvuselt hoopis tumeraudjas. Palladiumi sabal oli valge laik, mis tekkis talle siis, kui ta kord transportimise käigus saba ära hõõrus. Asemele kasvanud karvad olid valged. Ärge imestage kui ühel pildil saba must, teisel valge laiguga. Ei, keegi ei vahetanud hobust ära.
Palladiumil oli lauk, mis paremal küljel ulatus silmani. Tema mõlematel tagajalgadel olid sokid (valged märgised jala allosas, mis ulatuvad sõrgatsiliigeseni) ning vasakul esijalal oli piire (valge märgis, mis ei ulatu sõrgatsiliigeseni). Märgistel olid ka mustad tähnid, mis on üsna haruldane, kuid väga efektne.

Tal on üle 40 järglase, kellest tuntuimad on Opella (temaga sõitis Konstantin Prohhorov, 2003.a tulid Eesti meistriks), Picasso, Epicuros (temaga sõitis Heiki Vatsel), Topaas N (temaga sõitis Urmas Raag, kuulub maailma 1000 parema hüppehobuse hulka), Tropic. Hästi on esinenud ka Mombol (praegu asub Veskimetsas), Santa Fe, Paladii, Prohvet, Budapest, Wild, Elysium, Eagle Pass jpt.

Palladium suri ööl vastu 21. juulit 2006, mil peale jalaluumurdu otsustati ta magama panna...

Sünd: 1989
Kõrgus: 164cm
Sugupuu: http://www.allbreedpedigree.com/palladium4

Palladium, the greatiest stallion ewer.wiki, hobu.forum, internet


Viimati muutis seda Hobu (Kolm Sept 02, 2009 9:23 pm). Kokku muudetud 1 kord

_________________
Hobune ilma armastuseta on nagu kilpkonn ilma kilbita
avatar
Hobu
Administraator

Hobuseid : Hetkel ei oma
Postituste arv : 685

http://hobu.zum.ee

Tagasi üles Go down

default Re: Trakeen Palladium

Postitamine  Valeria on Nelj Aug 27, 2009 1:38 am

Budabest asub minu teadmiste koha pealt ka veskimetsas ?
avatar
Valeria
& nummakoll Akvarium

Hobuseid : 1 : soojavereline ruun nimega Akvarium
Postituste arv : 47

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele