Esimene...

Go down

default Esimene...

Postitamine  Hobu on Reede Okt 02, 2009 12:39 am

Millal ja kuidas oli teie esimene j´hobuse selga istumine, traav, galopp, hüpe jm?
Minu esimene traav (õppimine ka) oli üks täielik ebaõnnestumine. Küll sääre hoiak vale, liiga ees või taga. Lihtsalt mul ei olnud see säär õige koha peal, vahel praegugi märkan endal valet hoiakut. Traavi meeldib mulle teha ilma sadulata, mugav. Esimene galopp oli ilma jalusteta, ja ka ülejäänud aeg mil seda õppisin. Galopp tuli nagu seest, hoiak ja muu oli normaalne, ei olnud kõige vildakam Irvitan (kuigi varem seda ei olnud teinud), kuid hobuse juhtimine oli vildakas. Seda pidi veel õppima. Minu arvates on galoppi siiski parem ilma jalusteta teha kui jalustega.
Juhtimisega pole mul suuremaid probleeme olnud, vahel siis kui hobune väsinud.. (väga). Või siis hobusega kellega esimest korda sõidan. U 15-30min läheb aega, et üldiselt hobuse sõidu harjumustest aru saada. Nt. kuulab hästi kanda, põlvi, jm.
Hobuse selga istusin ma.. oeh, ei teagi...

Aga teie?

_________________
Hobune ilma armastuseta on nagu kilpkonn ilma kilbita
Esimene... 2d8quep
Hobu
Hobu
Administraator

Hobuseid : Hetkel ei oma
Postituste arv : 685

http://hobu.zum.ee

Tagasi üles Go down

default Re: Esimene...

Postitamine  Maarja.hobu on Teis Nov 17, 2009 12:57 am

Hobuse selga- Noh, tegelikult PONI selga istusin 4 aastaselt Tallinna loomaaias; päris hobuse selga oli sadulata tädi eestlasega, käekõrval; esimene trenn islandlasega Freija, tegin sammu ja slaalomit.

Traav- Õige TRAAV oli alles kuskil 4., 5. trennil, kuna 2. trennist alates tegin küliskäiku ja tölti, aga noh, ma loeks pigem esimeseks traaviks justnimelt 2. trenni, kuna need allüürid ju suht sarnased. Igatahes alguses oli jube ja jalused kippusid ära tulema, trenni lõpuks harjusin ära ka.

Galopp- Kogematta: 3. trennil(Freijaga), seaduslikult 5. kuul kuskil(Sindyga). See kogematta oli veel 2 korda, hobune läks lihtsalt teistele galopis järgi, siis oli jube, aga nüüd naeran ennast herneks. Väga rõõmus

Hüpe- tegelikult päris esimene oli laagris, kui hüppesime maastikul väiksest järsakust üles. Trennis oli aga see Madonnaga, kes pole küll eriti hea hüppaja. Aga nh, ei saanud nagu eriti arugi, et midagi erilist oleks, aga ta hüppab ju nii madalalt! Naeratus Minu olulisemaks veaks oli see, et peale hüpet läks hobune traavi kohe, mitte ei sõitnud edasi.
Maarja.hobu
Maarja.hobu

Hobuseid : Romi, Volber
Postituste arv : 35

Tagasi üles Go down

default Re: Esimene...

Postitamine  Hobu on Laup Dets 12, 2009 9:58 pm

Unustasin, minu hüpe ka. Esimene oli ilma sadulata ja u50-70cm. Suhteliselt mitte hüppaja hobune oli. Põhimõtteliselt jäi koguaeg tõkke ees seisma ja ASTUS üle. Teda pidi koguaeg saatma. Ja kui üle pani, ei olnudki midagi tunda, et kas üldse hüpe oli. Suur paksmagu hobune oli Irvitan.

_________________
Hobune ilma armastuseta on nagu kilpkonn ilma kilbita
Esimene... 2d8quep
Hobu
Hobu
Administraator

Hobuseid : Hetkel ei oma
Postituste arv : 685

http://hobu.zum.ee

Tagasi üles Go down

default Re: Esimene...

Postitamine  SissyJ on Püh Dets 13, 2009 11:14 pm

Esimene kord elus istusin hobuse selga esimeses trennis. Enne seda olin hobuseid ainult kaugelt näinud. See oli siis jaanuaris 2009(kui veel täpsem olla, siis 3. jaanuar), samal korral sain ka esimesed sammud traavi, kuna oli säärele hästi tundlik hobune. Traavi õppimine oli 2.trenn, selle sain üsna kähku selgeks. Esimene juhuslik galopp oli kunagi trenni lõpus, kui hobune mingi koera peale ehmus, esimene galopp, mis ikka meelde jäi oli kunagi metsamatkal. Täna sai esimene hüpe ka ära tehtud, ei olnudki nii hull, kui arvasin. Esimene kord oli üllatav, kui alla hobune pea tõmbas. Tõke oli madal ja tegime seda traavis, aga pärast paari korda sai juba kaasaliikumine ka selgemaks.Fafa! Naeratus Kahju, et trennidesse nüüd jõulude ajal väike vahe jääb, aga siis ongi taas enenrgiat uuel aastal uue hooga edasi minna!
SissyJ
SissyJ

Hobuseid : 0
Postituste arv : 18

Tagasi üles Go down

default Re: Esimene...

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele